29 Eylül Cuma

recherche

>ETKİNLİKLER>GEZİLER>

CAM HER HAYALİMİZİ TASARIMA DÖNÜŞTÜRÜYOR!

2002 yılında Avrupa’nın en büyük cam sanat merkezi olarak kurulmuş Cam Ocağı Vakfına gezi düzenledik. Cam ile ilgili tüm çalışmaların merkezi olmak, cama dokunmamızı, camı sevmemezi sağlamak ve cam sanatının ülkemizde kabul gören temel sanat dallarından biri olmasına aracılık etmek vakfın en önemli hedefiydi.
Akışkan camın nasıl şekil bulduğunu, büyüleyici bir şekilde form değiştirdiğini görmek bile başlı başına keyifti. Çağdaş Cam Koleksiyonu; 20 yıldır atölye çalışması vermeye gelen dünyaca ünlü 160’dan fazla cam ustasının ürettiği eserler ve bu koleksiyonun en özel parçalarını oluşturuyor. Vakfın yeşillikler içindeki kampüsünü ziyaret ettik, bizlere ilham verecek birbirinden güzel cam tasarımlarıyla dolu bu çağdaş cam koleksiyonlarını gördük. Animasyon, cam ustalarının muhteşem gösterilerini izledik ve atölye çalışması yaptık.
Cam gösterisi atölyesinde; sıcak cam, alevle şekillendirme, kalıpla şekillendirme ve füzyon teknikleri ile hayal ettiğimiz hemen her tasarımın gerçeğe dönüştüğünü gördük. Her birimiz Hayat Bilgisi dersimizde öğrendiğimiz "Geri Dönüşüm" konusuna bağlı olarak, kullanılmış camlardan tabak ve pano çalışmaları yaptık ve çok keyif aldık.