30 Mart Perşembe

recherche

>ETKİNLİKLER>TOPLUM HİZMET ÇALIŞMALARI>2.SINIFLARIN ÇALIŞMALARI>

NESİN VAKFI ÇOCUK CENNETİ’NDEYDİK

8 Mayıs 2019

30 Nisan 2019 günü, elimizde lavanta fidelerimizle heyecan içinde servislerimize bindik. Yarım saat sonra Çatalca’daki Nesin Vakfı Çocuk Cenneti’indeydik.
Nesin Vakfı, eğitim olanaklarından yoksun çocukların topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla 1973 yılında yazar Aziz Nesin tarafından kurulmuştur. Vakıf Aziz Nesin’in ölümünden sonra da çalışmalarını devam ettirmektedir. Nesin’in deyimiyle ’’Varından değil, yoğundan veren’’ halkımızın desteği sayesinde.
Vakfın amacı çocukların tükettiğinden çok üreten, toplumsal sorumluluğu olan, öz güvenli, özverili, kendini sürekli geliştiren, kendine ve dünyaya eleştirel gözle bakan, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Şu anda kırk iki çocuk vakıfta kalmaktadır.
Bizler de bu yıl Toplum Hizmeti kapsamında Nesin Vakfı ile çalışmak istedik. Bu Çocuk Cenneti’nden Aziz Nesin’in kitaplarını satın aldık. Götürdüğümüz lavanta fidelerini vakfın bahçesine kendi ellerimizle diktik. Can sularını yine biz verdik. Yirmi beş bin kitaptan fazla kitap ve dergilerin bulunduğu kütüphaneyi merakla gezdik. Aziz Nesin tarafından oluşturulan koleksiyonları ve ev müzeyi gezdik.
Sizler de tek amacı iyi bir eğitim ve öğretim olan bu vakfa yardımda bulunmak isterseniz www.nesinvakfi.org web sayfasında bulunan hesap numaralarına para yatırabilir, yetiştirdikleri organik besinleri satın alabilirsiniz. Şimdiden hepinize teşekkürler.