2 Nisan Pazar

recherche

>ETKİNLİKLER>KULÜP ÇALIŞMALARI>HIZLI VE ETKİLİ OKUMA KULÜBÜ>

HIZLI VE ETKİLİ OKUMA KULÜBÜ

20 Kasım 2018

Hızlı ve etkili okuma, dakikada okuduğumuz kelime sayısının arttırılması ancak bunu yaparken aynı zamanda anlayarak okumadır. Anlayarak hızlı okuma yapabilen kişiler uzman okuyuculardır.
Derslerinde başarılı olan bazı öğrenciler, merkezi sınavlarda düşük puanlar alabilir. Bunun nedeni, genel olarak sınav süresini doğru kullanamamak ve okuma yanlışlarıdır. Sınavlarda verilen süreyi doğru kullanmak için okumanın ve anlamanın hızlandırılması çok önemlidir.
Hızlı ve etkili okuma kulübünde yapacağımız çalışmaları üç ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlar; gözün görme alanının genişletilmesi, dikkat arttırıcı çalışmalar, blok okuma çalışmalarıdır.
Eğitim hayatımız boyunca bilgi birikimimizin %70’ini okuyarak kazandığımız düşünülürse hem okulda hem de merkezi sınavlarda başarımızı arttırmamız için hızlı ve etkili okumamız gerekmektedir.
Bu kulübü kurmamın en önemli amacı "hızlı ve etkili okuma" konusunda bir farkındalık yaratmaktır. Umarım ben ve öğrencilerim bu sene yapacağımız başarılı çalışmalarla bunu gerçekleştirebiliriz.