Özel İstanbul Notre Dame de Sion Fransız lisesi

Notre Dame de Sion

fransız lisesi

20 Ekim Cumartesi

recherche

>ETKİNLİKLER>KULÜP ÇALIŞMALARI>ANAOKULU TEMEL JİMNASTİK KULÜBÜ>

JİMNASTİK YAPIYORUZ EĞLENİYORUZ

11 Ocak 2018

Spor bir çocuğun ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden gelişmesinde önemli role sahiptir. Jimnastiğin rolü ise diğer sporlara göre oldukça fazladır. Çünkü bütün sporların temelini jimnastik oluşturmaktadır.Jimnastik çocuğun fiziksel gelişimi başta olmak üzere sosyal ve psikolojik olarak gelişmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda vücudun estetik bir görünüm almasını sağlamaktadır.
Başta dediğimiz gibi jimnastik bütün sporların temelini oluşturmaktadır. Çocuk jimnastiği bırakıp başka bir branşta devam etmek istese bile bunda çocuğun bir kaybı olmaz. Çocuk yeni başladığı spor dalında diğer arkadaşlarına göre daha avantajlı bir konuma geçmektedir.
Belli bir süre jimnastik sporuyla uğraşan çocuk; denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazanmış olmaktadır.
Jimnastik yapan çocukların yaşıtlarına göre daha çok sosyalleştiklerini, hiperaktif çocukların sakin davranışlar sergilediklerini, kas kemik yapısının kuvvetlendiğini, çocuklardaki duruş bozukluklarının düzeldiğini, iletişim kuramayan çocukların daha rahat iletişim kurmaya başladıklarını, başarılarının arttığını ve daha olgun ve sorumluluk sahibi olduklarını, başarılı oldukça özgüvenlerinin yerine geldiğini bunun da çocukları daha çok mutlu ettiğini söyleyebiliriz.
Biz de kulüp saatimizde yaş gruplarına uygun olarak doğru materyallerle çalışmaktayız.Düz taklalar atıp minderde yuvarlanıyoruz, renkli kukaların arasından geçip trambolinde zıplayarak denge tahtasında yürümekteyiz.Dersimize ait fotoğraflar ekte yer almaktadır.