Notre-Dame de Sion

fransız lisesi

26 Mart Pazar

recherche

>ETKİNLİKLER>TOPLUM HİZMET ÇALIŞMALARI>DİĞER ÇALIŞMALARIMIZ>

TOGO İÇİN SU

13 Nisan 2017

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF 1966 yılından bu yana tüm dünyada içme suyuna ve çevre hijyenine erişebilirliği geliştirmek ve bilgilendirme kampanyaları düzenlemek suretiyle 90’dan fazla ülkeye yardım etmektedir.
UNICEF’ in Togo’daki öncelikli amacı içilebilir bir suya ve toplulukların hijyen konusunda doğru alışkanlıklar kazanmasını sağlayarak çocuk ölümlerinin sayısını azaltmaktır.
"Su Gecesi"- (La Nuit de L’Eau) 2008 yılından bu yana Fransa Yüzme Federasyonu ve UNICEF işbirliği ile ,yılda bir kez düzenlenen spor ve yardım etkinliğidir.
22 Mart Su Günü dolayısıyla öğretmen arkadaş ve yakınlarının sponsorluk yaptığı öğrencilerimiz nöbetleşe yüzmüşlerdir. Öğrencilerimizin performansı, Togo’lu çocuklar yararına açılacak su kuyuları için para toplamayı sağlamıştır.
İlkokul ve ortaokul sınıflarından 71 öğrencimiz toplamda 1318 boy yüzdüler. Öğrencilerimizin, yaşıtları çocukların sorunlarına gösterdikleri hassasiyet gurur vericiydi. Hepsini yürekten kutluyoruz. Çoğalmak dileği ile....

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi internet sitesinde konu ile ilgili yayınlanan makalenin bağlantısı aşağıdaki gibidir:

http://www.nds.k12.tr/NDS-et-les-ecoles-Neslin-Degisen-Sesi-ont-uni-leurs-forces-pour-l-operation-De